capsule-1079838_1920

Izolat białka sojowego i jego działanie

capsule-1079838_1920Soja jest coraz częściej wykorzystywana w suplementach i dietach. Białko sojowe jest najlepszą i najbardziej popularną formą białka pochodzenia roślinnego. Posiada dużą zawartość argininy, która przyczynia się do lepszego krążenia krwi oraz lepszej regeneracji mięśni po treningu. W zawartości białka sojowego możemy również znaleźć ilości węglowodanów, tłuszczów, wapnia, magnezu, jednak 80 % stanowi białko. Innym działaniem białka sojowego jest obniżenie cholesterolu, dzięki temu za zawierają tłuszcze nienasycone.

Preparat ma dużą obecność błonnika, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, oraz pozwala na lepsze wchłanianie się substancji odżywczych.

Białko sojowe zapobiega również nadmiernemu produkowaniu insuliny, która jest powodem tycia. Lecz trzeba uważać z dawkowaniem, ponieważ jego nadmiar może różnie wpłynąć na organizm, zwłaszcza u mężczyzny. Jednak dobowa dawka powinna być odpowiednia do zapotrzebowania organizmu. Jednak zalecana dawka wynosi około 50 g. Długotrwałe stosowanie może przyczynić się do powstawania woli tarczycowych.

Jedno przemyślenie nt. „Izolat białka sojowego i jego działanie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *